خانه / فرش دستباف اصفهان / مشخصات بهترین فرش های دستباف اصفهان

مشخصات بهترین فرش های دستباف اصفهان

فرش های اصفهان دارای چه پشتوانه تاریخی هستند؟ در کدام دوره فرش دستباف اصفهان به اوج خود رسید؟ این فرش ها دارای چه مشخصات و ویژگی هایی هستند؟
فرش دستباف در ایران دارای قدمت بسیاری است. ایرانی ها فرش را مساوی فرهنگ و تمدن خود می دانند. لذا ایرانی ها از فرش برای پوشش کف خانه ها استفاده می کنند. اصفهان، تبریز و مشهد از جمله شهر های بزرگ تولید فرش دستباف هستند.

مشخصات و ویژگی های فرش دستباف اصفهان

فرش های اصفهان تا قبل از دوران صفویه دارای چندان نقش و نگاری نبودند اما در این دوره این فرش ها به اوج شکوه رسیدند و علت آن علاقه پادشاهان به آن بود. فرش های دستباف از حالت سنتی و ساده خود درامدند و رنگ و بوی مدرن به خود گرفتند. امروزه بسیاری از آن فرش ها در موزه های بزرگ جهان نگه داری می شود. از ویژگی های فرش های دستباف اصفهان می توان به مواردی چون رج شمار بالا گاها تا ۹۰ اشاره کرد، این فرش ها گاهی نقش های آثار باستانی را متبلور شده و شاید نقطه مهم آن هم عدم تاثیر پذیری از فرهنگ غرب است. طرح های لچک و ترنج عمده ترین طرح این فرش ها بشمار می آیند. امروزه و با گسترش صادرات فرش های دستباف ایرانی فرش اصفهان نیز سهم خوبی از این بازار داشته و انواع فرش های خود را به جهان صادر می کند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
علی محمدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09132231662
پست الکترونیکی: ali.m.mohammadi3@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فرش دستباف اصفهان

ارزان ترین مدل فرش دستباف نفیس اصفهان

در برخی از سایت های اینترنتی مدل هایی از فرش های دستباف نفیس کار اصفهان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش تجارت معرفی تاجران بازار تهاتر ايران